Personal tools
You are here: Home Léčebné postupy Experimentální Proč a jak
Document Actions

Proč a jak

by admin last modified 2008-04-01 00:59

Mnohé metody se nacházejí ve fázi ověřování. K těm bývá těžší se dostat. Nejlepší způsob, jak vyzkoušet takovou léčbu, je zapojit se do klinické studie testující nové léky a metody.


Proč se zúčastnit experimentu

Proč zvažovat účast na klinickém testu? Pro většinu maligních nádorů mozku není známa metoda, která by měla schopnost nemoc vyléčit. Účastí na testu získáte možnost vyzkoušet ty nejnovější metody, na kterých stále probíhá výzkum. Kromě toho, že můžete pomoci sobě, pomůžete i lékařské vědě na cestě při hledání účinného léku. Dříve bylo rozhodnutí pro účast na experimentu snadnou volbou, protože standardní léčba byla velmi neúčinná. Ta prodělala určitý vývoj, a tak dnes operace a Gliadel, radiace a Temodar a pak Temodar a další podpůrné léky dokáží život nezanedbatelně prodloužit a zkvalitnit. Rozhodnutí, zda se zúčastnit experimentu je tak dnes o kus obtížnější.

Jak se zapojit

  1. Ptejte se lékařů. Ptejte se jich na alternativy a také na důvody jejich doporučení. Mějte na paměti, že lékaři nemusí vědět o probíhajících klinických testech a mohou být někdy také neochotní, pokud by vás měli poslat do jiného zdravotnického zařízení.
  2. Pátrejte sami - na Internetu, v onkologických centrech, na univerzitách, dalších organizacích, které se zabývají onkologickými onemocněními. Zjistit dostupnost klinických testů vyžaduje čas a intenzivní nasazení, něco co i mnoha lékařům může chybět.

 

Zdroj: Musella, Brain Tumor Guide