Personal tools
You are here: Home
Navigation
Log in


Forgot your password?
 
Document Actions

Sdružení pro boj s nádory mozku

by admin last modified 2013-10-21 19:41

Maligní nádor na mozku, glioblastom nebo astrocytom - vaše první setkání

Každé nádorové onemocnění mozku je závažné. Jakékoliv rostoucí těleso uvězněné v omezeném prostoru lebeční dutiny může působit nejrůznější potíže až ohrožit život. Pokud ovšem výsledky histologického rozboru prokáží zhoubný nádor mozku - maligní formu vysokého stupně (např. Anaplastic Astrocytoma nebo glioblastom - Glioblastoma Multiforme), zřejmě vás to zdrtí, a to zejména, jakmile se od lékaře dozvíte, že vyhlídky na uzdravení jsou malé. Celý váš svět se v této chvíli otřese.

Z toho, že čtete tyto řádky je zřejmé, že nádor na mozku ještě nezvítězil a vy svůj boj nevzdáváte. Možná pro sebe nebo pro své blízké hledáte, stejně jako svého času i já, způsoby, jak šance zvýšit.

Určitě bude užitečné poradit se alespoň se dvěma lékaři než se pro konkrétní postup rozhodnete. Klasická medicína bude zřejmě základem vaší strategie boje proti nádoru. Možná se ptáte, zda je možné nějak klasickou medicínu podpořit a zvýšit tak šance na to, že nádor porazíte. Zjistíte, že se můžete vydat více směry. Někdy není snadné posoudit důvěryhodnost prezentovaných informací a vy se chcete vyhnout podvodníkům, kterým jde jen o vaše peníze. Navíc, většina spolehlivých informací je k dispozici pouze v angličtině, což může být další překážkou. A vám jde o čas. Pokud toto platí snad u všech nemocí, tak když vás postihl nádor na mozku, platí to ještě dvakrát více.

Tyto stránky byly založeny proto, aby vám alespoň trochu pomohly vyznat se v dostupných informacích a také, abyste zde mohli načerpat povzbuzení a motivaci pro další boj.

Najdete zde základní informace na téma nádor mozku a léčebné postupy. Uvádíme některé příběhy pacientů s nádorem mozku, kteří nad svou nemocí vyhráli. Potěšilo by nás, kdybychom k nim mohli přidat i ten váš. Především zde ale můžete o svých zkušenostech s nádorem mozku, o jeho léčbě nebo vašich pocitech diskutovat s ostatními.

"Pacienti s diagnózou Glioblastoma Multiforme nejsou všeobecně nevyléčitelní, je tady zatím malá, ale neustále rostoucí část pacientů, kteří nemoc přežijí." -- profesor neuro-onkologie Henry S. Friedman, MD

Web provozuje neziskové sdružení Nevzdáváme se! aby plnilo své cíle.

Pokud chcete přispívat do diskuze na webu, požádejte o registraci prostřednictvím kontaktního formuláře. Oprava: Registrace nových uživatelů je momentálně pozastavena a bude obnovena až v nové verzi webu, na které se pracuje.

 


  • V Journal of Experimental Medicine vyšel článek olomouckého týmu vědců, kteří odhalili pravděpodobný mechanismus, kterým se buňky glioblastomu brání dnes používané terapii. Více na stránkách ÚMTM.
  • Dne 14.10.2009 se otevírá možnost zařazování pacientů s glioblastomem do nově zahájené klinické studie fáze II, která probíhá ve Fakultní nemocnici Brno ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem. Více informací na stránce věnované klinické studii nebo na stránkách Nadačního fondu modrá kotva.
  • Ode dne 3.10.2009 je sdružení Nevzdáváme se! na Facebooku.
  • Dne 24. 4. 2009 bylo Ministerstvem vnitra zaregistrováno NevzdávámeSe.cz – občanské sdružení pro boj s nádory mozku jako právnická osoba. Více viz Nevzdáváme se! a Stanovy sdružení.